Kredi Yeniden Yapılandırma, Kredimi yapılandırmak istiyorum

ihtiyaç kredisi

Bilindiği gibi son günlerde bankalar kredi faiz oranlarını %0.90-%1.00 oranlarına kadar düşürdüler. Peki, yüksek faiz oranından çekilen kredileri düşük faizden kredi kullanarak kapatmamız avantaj sağlar mı?

Kredi kullanımı aşamasında ödemiş olduğunuz masraflar kredi faiz oranını belirlemede en büyük unsurdur. Yapılandırmak istediğiniz kredi faiz oranından %30-%40 oranında bir düşüş sizin kara geçmenizi sağlayacaktır.

Faiz oranında gerçekleşen her düşüş kredi yapılandırma için karlı değildir. Bankaların aldığı dosya masrafları avantajı engelleyici unsur olabilir.

%40’lık bir faiz düşüşünde ilk taksitlerde yüksek faiz ödendiği için ancak masrafsız ve düşük masraflı krediler yapılandırma için avantaj sağlayacaktır. Yüksek tutarlı çekilen kredilerde %30-%40 çok fazla taksit ödenmemesi durumunda dosya masrafına çok fazla bakılmaksızın (çok yüksek dosya masrafı olmamak koşulu ile) avantaj sağlar.

Ayrıca yeni kredi kullanımlarında taksit sayısı az kalan bitmeye yakın kredilerinizi kapatıp yeniden kredi almaktan sakınmalısınız. Çünkü son taksitleri yaklaşan krediler, faizi bitmiş, anaparası kalmış kredilerdir. Tekrar aynı para için faiz ödemek zorunda kalırsınız. Eski krediniz açık olarak kalsın yeni kredinizin taksitlerini eskisi ile birlikte ödeyeceğiniz şekilde ayarlayıp kredi kullanmanız çok fazla faiz ödemekten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

EV HANIMLARI, EK İŞ ARAYANLAR, İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTEYENLER, SERMAYESİZ VE RİSKSİZ PARA KAZANIN

evde1000tl

Düşük faizli krediler dosya masrafı yüksek kredilerdir. Erken kapamanın durumunda dosya masrafını geri alamayacaksınız ve çok fazla faiz indiriminden yararlanamayacaksınız demektir. Bu nedenle beklentiniz olan ve diğer nedenlerle erken kapatmayı planladığınız kredileri düşük dosya masraflı, hatta masrafsız kredilerden seçmelisiniz.

Çekeceğiniz ya da yapılandıracağınız kredi tutarı az ise masrafsız kredi yüksek tutarlı ise masrafsız ama yüksek faizli kredi yerine düşük faizli ve cüzi miktar masraflı kredileri seçmelisiniz. Düşük faiz ve düşük masraf yüksek tutarlı kredilerde daha az faiz ödemenize yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. salihtaner diyor ki:

  benim iki bankadan 3 kredim var biri tüketici ikiside araçtüketici 60 ay vade 30 ay ödedimaraçlarda48 ay 20 ay ödedim bana bir faydası olurmu yapılandırmanın selamlar

  1. admin diyor ki:

   Salih Bey Merhaba,

   Yapılandırılacak olan kredilerin faiz oranlarından daha düşük faiz almanız durumunda yapılandırma yapmanız tavsiye edilir.

   İyi Günler Dileriz.

 2. Mustafa diyor ki:

  Merhabalar;
  bu ay 8. taksitini ödeyeceğim 60.000 tl 0,88 faizli konut kredimi yapılandıracağım. Finansbanktan kredi kullandım 0,70 oran veriyorlar fakat masraf ve %2 lik ceza kesiyorlar sonuçta el ele baş başa durumu sözkonusu. başka bankalarla görüştüm aynı orana yaklaşık oran veriyorlar fakat masraflar daha çok.
  Benim sorum şu?
  Diğer bankalardan bazı çalışanlar kredi kullandığım bankada yapılandırma yaptığım zaman %2 lik cezanın yasal olmadığını Finansbankın haksız kazanç sağladığını kendilerinin kendi müşteri yapılandırmasında böyle bir para talep etmediklerini belirtiyorlar. Finansbanka karşı benim yapmam gerekenler nedir? Kredi kullandığım bankanın böyle bir para talep etmesi hakikaten yasal değil mi? saygılarımla şimdiden teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Mustafa Bey Merhaba,

   %2 alınan komisyonun yasal olup olmadığı konusunda bilgi verememekle birlikte bankaların sizlerden aldığı ücretler ile ilgili olarak ilçe kaymakamlıklarında bulunan Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

   İyi Günler Dileriz.

 3. kemalettin diyor ki:

  Merhaba ben finans banktan 1.59 faizle 8500tl kredi kullandim 2taksit odedim banka subesini arayarak yapilandirma yapmak istedigimi soyledim bana böyle birseyin ancak konut kredilerinde oldugunu soylediler tuketici kredilerinde yapilandirma olmuyormu bana yardimci olurmusunuz.

  1. admin diyor ki:

   Değerli okurumuz,

   Şu dönemde faiz oranlarının düşük olduğu bilinen bir durum, kredi kullandığınız banka düşük faizden kredi kullandırımına yanaşmıyor ise diğer bankadan düşük faizle kullanmanız tavsiye edilir.

   İyi günler dileriz.

 4. umut diyor ki:

  merhaba ben gecen sene 2012 yılınd 1.33 ten 15..000 lira çekmiştim simdi yapılandırma yaparlmı benım kredime ihtiyac kredisi ? kredi cektigim sube ilemi görüşcem

  1. admin diyor ki:

   Umut Bey Merhaba,

   Düşük faizli kredi kullanarak mevcut kredinizi kapatmak için kredi kullanmış olduğunuz şube ile irtibata geçebilirsiniz.

   İyi Günler Dileriz.

 5. ozgur diyor ki:

  şu anda konut kredim 49000 tl ye ihtiyaç kredilerim 29000 tl ye kapanıyor yapılandırma yapsam konut kredisi 78000 tl çekebilir miyim. evin değeri 110000 tl

  1. admin diyor ki:

   Özgür Bey Merhaba,

   Tüketici kredilerinizin finansmanı için konut kredisi kullanmanız mümkün olmamakla birlikte mevcut konut krediniz için refinansman kullanmanız mümkün olup, şubenize başvuruda bulunabilirsiniz.

  2. grant dennis diyor ki:

   Reklam bulunan içerik nedeni ile yorumunuz onaylanmamıştır.

 6. funda eke diyor ki:

  merhaba ben nisan ayı içerisinde 1.09 ile 31 bin liralık ihtiyaç kredisi kullandım ayrıca babamda 0.71 ile 108.700 liralık konut kredisi kullandı bizim kredilerimiz yapıloandırmaya dahil olur mu? teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Funda Hanım Merhaba,

   Kullanmış olduğunuz kredi faiz oranları düşüşten sonraki oranlar olup, yapılandırma için daha uygun oranların beklenmesi tavsiye edilir.

   İyi Günler Dileriz,

 7. ali diyor ki:

  merhaba. ben 2013 kasım ayında 36 aylığına 45.000 tl kredi çektim. aylık 1,625tl ödüyorum. yaklaşık bir sene sonra yani kredimin 20, aylarında düğün yapacağım. evlendikten sonra kredimin aylık ödeme tutarını düşürmek amacıyla kredimi yeniden yapılandırmam mümkün mü? bu konuda herhangi bir sıkıntı olabilir mi? teşekkür ederim

  1. admin diyor ki:

   Ali Bey Merhaba

   Kredinizi taksitlerini düşürerek yeni bir kredi kullanmanız mümkündür. Kredi kullandığınız ve diğer bankalara başvuruda bulunarak yeni ödeme planı hakkında daha detaylı bilgi almanız önerilir.

   İyi Günler Dileriz.

 8. Erdal diyor ki:

  Merhaba, kendime ait toplamda 4 adet ve eşiminde toplam 2 adet olmak üzere toplam 6 adet ihtiyaç kredimiz var. Bunlar hepsi farklı farklı bankalarda ve hepsinin toplam tutarı 45.000 TL. bunları tek bir bankada toplayarak ödemek istiyorum. Benim soru ise; böyle bir yapılandırma yapabilir miyim? Maaş müşterisi olduğum banka bu yapılandırma işini yapar mı? Ayrıca kredilerimde son zamanlarda 1 ay gecikmeye giriyorum ve yasal takibe alınmadan ödüyorum acaba buda yapılandırmayı etkiler mi? Bu yapılandırmayı yapmamın nedeni ise aylık ödeme tutarını düşürmek ve tek bir banka ile uğraşmak. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim
  Erdal

  1. admin diyor ki:

   Erdal Bey Merhaba,

   Tüm kredilerinizi tek bir çatı altında toplamanız tabiki mümkündür. Maaşınızı almakta olduğunuz banka şubesine uğrayarak daha detaylı bilgi almanız önerilir.

   İyi Günler Dileriz.

  2. Ümit diyor ki:

   yaklaşık 1 aydır bu iş için uğraşıyorum ve sonuç alamadım benim şahsıma ait 3 kredi var ödemelerimde herhangi bir sıkımtım olmadı ama söyleddiginiz yönteme başvurdum hiç bir yerden olumlu sonuç alamadım ne yapıcam bende bilmiyorum erdal bey =)

 9. barış diyor ki:

  Ben Aynı Bankadan 2 kredi çektim 1.kredinin 24 ay 13 ayını ödedi 2 m 30 Ay ilk taksidini ödedim banada bir faydası dokunurmu ?

  Saygılar …!

  1. admin diyor ki:

   Barış Bey merhaba,

   İlk kredinizin yarısından fazlasını ödemişsiniz yapılandırma için biraz geç kalınmış gibi. İkinci krediniz ise yeni kullanılmış uygun faiz oranları olma ihtimali yüksek görünüyor. Yine de bankanızdan daha detaylı bilgi almanız önerilir.

   İyi Günler Dileriz.

 10. ali diyor ki:

  merhaba. ben 2012 kasım ayında 36 aylığına kredi çektim. iki ay önce kredi kartımın ödediğimi zannettiğim borcu yüzünden kartım takibe alındı. bunu farkedince borcumu hemen ödedim. devlet memuruyum ödemelerimi düzenli olarak yapmaktayım. bir sene sonra kredi çekmem ya da kredimin taksitlerini düşürmek amacıyla ödeme süresini uzatmam konusunda yeniden yapılandırma yapabilmem konusunda herhangi bir sorunla karşılaşabilirmiyim. teşekkür ederim.

  1. admin diyor ki:

   Ali Bey Merhaba,

   Borcunuzun kapanması koşulu ile ilerde çok büyük sorun oluşturması beklenmemektedir.

 11. mehmet diyor ki:

  2 ay önce maaş aldığım bir bankadan 50.000 tl konut kredisi çektim. benim sorum şu olacak: başka bir bankaya gidip kredimi yapılandırdığım zaman 70.000 konut kredisi çekebilir miyim? saygılar

  1. admin diyor ki:

   Mehmet Bey Merhaba,

   Aynı tutar aynı vade kullanabilirsiniz.

 12. mutlu diyor ki:

  İyi günler
  2011 Mart ayında 0,75 ten 84 aylık 105.000 tl konut kredisi kullandım.26 taksit ödedim.Şu anda 58 taksitim kaldı. Yeniden yapılandırma için faizlerin en uygun kaçlara düşmesi gerekir.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Faiz oranları sizin kullanmış olduğunuz oranlardan yaklaşık 0,10 puan kadar aşağıda sizin yeniden yapılandırmada avantaj yakalamanız için 0,25-0,30 puan kadar daha düşmesi gerekir.

 13. mutlu diyor ki:

  Merhaba ben 4ay once 0.72 den 85000 lira ev kredisi kullandim faizler ne kadar duserse avantaj olur simdiden tesekkurler

  1. admin diyor ki:

   Uygun oranlardan kredi kullandığınız gözükmekte olup, faiz oranlarının 0.35 oranında daha gerilemesi durumunda başvuru yapmanız önerilir.

 14. Adem güler diyor ki:

  ağustos 2012’de 40000 tl çektim.ödeme süresi 72 ay. aylık 780 tl ödüyorum.yapılandırma için uygun zaman mı?

  1. admin diyor ki:

   Kredi kullanımının üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçmiş uygun zaman olabilir bankanız ile yeni ödeme planı hakkında görüşmeniz önerilir.

 15. ilker diyor ki:

  merhabalar başka bir bankadan 0,87 den 80.000 tl konut kredisi çektim. 6 ay ödeme yaptım. elimde nakit yok yapılandırmak için. başka bir bankadan 0,63 den 81.000 tl kaldığım vadeden yapılandırma yapabilirmiyim? böylece masrafıda kurtarmış olurum diye düşünüyorum.

  1. admin diyor ki:

   Evet yapabilirsiniz. Kendi bankanızdan da yapma ihtimaliniz bulunmaktadır.

 16. emre diyor ki:

  ben 6 bın tl ıhtıyac kredısı cektım. gerı odemem toplamda 7080 daha 8 ay odedım. 24 ay vade olarak cektım. sızce yapılandırma ıstesemmı vermezlersede baska bankadan dusuk faızle kredı cekıp kapatsam sızce karım olurmu

  1. admin diyor ki:

   Olabilir. Denemenizde fayda var.

 17. zekai orak diyor ki:

  halk banksınan kullandığım ihtiyaç kredimi yapıldırmak istiorum.

  1. admin diyor ki:

   Halkbankası’na uğrayarak yapılandırma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 18. sinan diyor ki:

  2 bankadan kredim bulunmakta ve son iki aydır ödemelerinde zorluk çekiyorum ayrıca kredi kartı borcumda bulunmakta hepsini tek bir bankada kredi ile kapatmak istiyorum fakat onay alamıyorum ne yapmam gerekli.

  1. admin diyor ki:

   ödemelerinizi düzenli hale getirerek tek bankada toplamanız mümkün olabilir.

 19. eroll diyor ki:

  iyi günler finansbanktan 48 ay vadelı ıhtıyaç kredısı kullanmıstım 1 yıl ödedım daha sonra yapılandırma yaptım tekrar 1 yıl ödedım ve 2 ay gecıkmelı olarak gerıden gelıyorum tekrar yapılandırma şansım varmı ne yapmalıyım

  1. admin diyor ki:

   gecikmeli ödemeniz sorun teşkil edebilir bankanız ile iletişime geçmenizde faydanıza olabilir

 20. feridun zafer diyor ki:

  Merhabalar. Ben ak banktan 2012 yılı kasım ayında yıllık 1,69 oranında 25000 tl 60 vadeli ihtiyaç kredisi çektim.aylık taksitleri 633,28 tl. Bu gün baktım faizler 0,90 diyor. Akbank’ın kredi hesaplama aracından Çektiğim kredinin tutarını yeniden hesaplayınca 568,28 tl Çıkıyor.Aylık taksitlerde 65 tl fark ediyor. Sorum şu:Ben eğer kredimi bu şartlarda yapılandırmak istersem avantajım olur mu ? Yapılandırmalı-mıyım?

  1. admin diyor ki:

   Kredinizi tazelemeniz sizin avantajınıza olacaktır.

 21. zorlu diyor ki:

  Merhabalar. Ben ak banktan 2012 yılı kasım ayında yıllık 1,24 oranında 25000 tl 60 vadeli ihtiyaç kredisi çektim.Kalan Taksit sayısı 51 . Aylık taksitleri 633,88 tl. Bu gün baktım faizler 0,90 diyor. Akbank’ın kredi hesaplama aracından Çektiğim kredinin aynı tutarını yeniden hesaplayınca 568,32 tl Çıkıyor.Aylık taksitlerde 65 tl fark ediyor. Sorum şu:Ben eğer kredimi bu şartlarda yapılandırmak istersem avantajım olur mu ? Yapılandırmalı-mıyım?

  1. admin diyor ki:

   Bahsettiğiniz tutarda düşüş oluyor ise yeni kredi kullanmanız yararınıza olacaktır.

 22. ali diyor ki:

  slm ben ihtiyaç kredısı kullandım ve banka ile daha gorusmedım kredım 12.000 tl ve ben 7 taksıtını ödedım şimdi kalan taksıtlerımı yapılandırma. yapabilirmıyım . bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

  1. admin diyor ki:

   Uygun faiz oranı ile kullanabilirsiniz. Bankanız ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.

 23. güner diyor ki:

  merhabe bizim 64 ay vadeli 9 bin tl kredimiz var 1,79 faiz oranında yapılandırma olur mu birde on bin lira var 1,59 36 ay vadeli ikiside ihtiyaç kredisi yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin diyor ki:

   Faiz oranları yüksek şu aşamada düşük faiz oranlarından kullanmanız faydanıza olacaktır.

 24. Jonathan sloth diyor ki:

  Reklam bulunan içerik nedeni ile yorumunuz onaylanmamıştır.

 25. elif insan diyor ki:

  100 kredimi 3 yıl ödedim.ancak ev kredimizi düzensiz ödedigimiz için banka yapılandırma yapmıyor.son üç ayı geçmiş o yüzden evinizi satın diyor. ama şimdi geçmiş borcumu ödedim ancak banka onay vermiyor. yapılandırma için 30 bin istiyor.ki çok yüksek avukata bir ay sonra vereceklermiş. kalan borcum 80 bin. 10 yıla bölersem öderiz diyoruz olmaz diyor.avukata giderse daha zararlı çıkarmıyım

  1. admin diyor ki:

   Avukata giderse avukat masrafları vb. zararınız olabilir. Başka bankadan fiyat almanız önerilir.

 26. bilal diyor ki:

  merhabalar ykb de kullandığım 4 bireysel kredim 35000 limitli 2 kredi kartım var toplamda 3000 lira ayrıca diğer bankalardan toplamda 7 adet toplamda 40 bin liralık borcum var ve artık ödeme sıkıntısı çekiyorum kendim tarımla uğraştığım için kazancım yıllık tek kalemde elime geçiyo benim sizden öğrenmek istediğim bu borcumu bankalar yapılandırıp senelik tek taksitler halinde ödemem sizce böyle bişey mümkünmü mümkünse sadece tek banka çatısı altında toplayabilirmiyim lütfen çok acil cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden değerli bilgileriniz için tşk ederim..

  1. admin diyor ki:

   Evet, yılda bir ödemeli hatta 3 yıl vadeye kadar tek çatı altında toplayabilirsiniz

 27. Tayfun diyor ki:

  3 farklı kredi kullandım ve şu an ki toplam borcum 15,000 tl civarı. Ben bu 3 bankadaki kredilerimi tek bir bankada toplayıp tek bir bankayla uğraşmak istiyorum, ancak kredi taleplerim bu 3 kredimden dolayı reddedildi. Ancak benim tek çatı altında borçlarımı toplamam gerekiyor, böyle bir şansım var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin diyor ki:

   Kredi başvurusunda bulunurken mevcut kredilerinizi kapatacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

 28. mustafa diyor ki:

  2011 haziran ayında Akbank tan 60 ay vadeli 20 000 tl kredi çektim 25 nci taksidini ödedim ancak şu an acil 10 000 tl lazım, yine 20 000 çekip ilk krediiyi kapatsam geri kalan kısmıyla işimi görsem nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.Vereceğiniz bilgi için şimdide teşekkürler.

  1. admin diyor ki:

   Mustafa Bey eski kredinizi kapatmanız yerine ilave kredi almanız önerilir.

 29. GAMZE diyor ki:

  1,100 ytl kredi borcum var yapılandırma yapmak istiyorum bankadan aradılar
  avukata vermişler ayrıcada peşin istiyorlarmış

  1. admin diyor ki:

   Avukat ile görüşmenizde fayda var

 30. mevlüt diyor ki:

  iyi günler şekerbanktan 30000 lira 60 ay vadeli kredi kullandım taksit tutarı 770 lira 22. taksiti ödedim başka bankalarada var borcum bu kredimi yapılandırmak avantaj sağlar mı yapılandırma yapılırken diğer banka borçlarım etkiler mi yapılandırmayı

  1. admin diyor ki:

   Avantaj sağlayabilir. Bankanızda görüşmenizde fayda var.

 31. onur diyor ki:

  İhtiyaç kredim var 2 bankadan biri 15 bin diğeri 10 bin.. Kredi puanım düşük, 10bin olanı yapılandırmak istesem olurmu acaba?..

  1. admin diyor ki:

   Bankanızla görüşmenizde fayda var.

 32. yasemin diyor ki:

  iki kredim var şuanda ödüyorum biri 36 ay digeri 60 ay ikiside finansbank yapılandırabilirmiyim?

  1. admin diyor ki:

   Yeni kredi kullanmanız mümkün olabilir. Bankanızla görüşmenizde fayda var.

 33. Oğuz diyor ki:

  Selamlar ben 60 aylık 10 bin tl ihtiyaç kredisi çektim faiz oranını hatırlamıyoyorum ama ödemem gereken 13500 bin bu güne kadar düzenli ödeme yaptım hiç yapılandırma yapmadım sizce uygunmudur cevap verir iseniz çok memnün olurum teşekürler

  1. admin diyor ki:

   Kullanmış olduğunuz kredi faiz oranı 0.86-0.90 arasında olduğu düşünülmektedir. Yapılandırma sizin için pekte uygun gözükmemektedir. Yinede Bankanız ile görüşmeniz faydanıza olabilir.

 34. oktay diyor ki:

  ihtiyac kredilerimi yapılandırdım yapılandırmış olduğım ihtiyac kredilesini buay ödeme güçlüğü çekiyorum yapılandırma yapılmış kredinin taksidini 5 6 gün aksattığımda bir sorun olurmu yapılandırma bozulurmu daha önce yapılandırmadan sonra gecikmem olmadı

  1. admin diyor ki:

   Bankanıza başvuru yapmanızda fayda var iyi günler dileriz.

 35. İrem diyor ki:

  Merhaba. Ben akbanktan. 15000 tl ihtiyaç kredisi çektim. Kredimin bitmesine 7 taklidim kaldı. Ödemelerim 755 tl fakat. 2 aydır kredimi ödüyemiyorum. 2 aydır çalışmıyorum. 10 gün. İçinde işe başlıcam ne yapmamı önerirsiniz

  1. admin diyor ki:

   Bankanıza başvuruda bulunarak ertelemeli kredi imkanı var ise faydalanmanız önerilir.

 36. Çetin diyor ki:

  Merhaba… Bir bankadan ihtiyaç kredisi almıştım ve faiz indiriminden sonra yapılandırma talep ettim fakat yapılandırma başvurumu ödemelerimin düzensiz olduğundan reddettiler. böyle bir durumda ne yapabilirim, bankaların yapılandırmayı reddetme hakları var mı, varsa ben borcumu nasıl ödeyebilirim? teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Banka son kararı verme hakkına sahiptir. İyi günler dileriz.

 37. esra diyor ki:

  Merhaba,
  Ocak 2012’de %1,95 faizle 2.500 lira tüketici kredisi aldım. 48 ay vadeli ve 18. taksidini ödedim.
  Yapılandırma yapmalı mıyım? Teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   bankanıza başvuruda bulunmanız yararınıza olabilir.

 38. mustafa diyor ki:

  merhaba.benım 60 bin lira ıhtıyac kredı borcum var ve başka bı bankadan 15 bın daha cekmem gerekıyor.bu mumkun mudur acaba.sımdıden tesekkur ederım

  1. admin diyor ki:

   Gelir gider dengeniz uyumlu ise bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

   1. mustafa diyor ki:

    bı bankaya sms yolu ile basvurdum olumlu yönde sms geldi.bankaya gittiğimde herhangi bir sorun çıkmaz değil mi?

 39. CAN diyor ki:

  Merhaba . 4 farklı bankadan kredim war bunları tek bir bankadan yapılandırmam mümkünmüdür. Dördüde ihtiyac kredisi . Ve Kaç gün içinde sonuc cıkar

  1. admin diyor ki:

   Son karar bankaya ait olmak üzere bankanıza başvuruda bulunmanız önerilir.

 40. Ümit diyor ki:

  merhaba

  Çekmiş oldugum 3 tane kredim var hepside ihtiyaç kredisi bazı sebeblerden dolayı (aile)
  bunların aylık ödemesi 580 lirayi buluyor çalıştıgım yerden ise 1 lira net para geçiyor elime mesailerde dahil kısacası bunların aylık ödemesi bana bu aralar yüklü gelmeye başladı bunları tek bir çatı altında toplayıp vadeyi uzatıp şuanki ödedigim miktarı düşürme gibi bir şansım varmıdır acaba böyle bir şey mümkün mü

 41. ayhan diyor ki:

  merhaba,

  36 ay vadeli 16000 tl kredi çektim. (540 * 36 ) henüz 2 taksit ödedim. fakat bi miktar toplu para geçecek gibi elie yapılandırma yapmalııyım (vakıfbank)

  tşk.

  1. admin diyor ki:

   Yapılandırma olmasa bile ara ödeme yapmalısınız.

   1. ayhan diyor ki:

    20 * 430 olarak yapılandırma yapabiliriz dediler sizce mantıklı mı ara ödeme yaparsak nasıl bir avantaj olur

 42. sidar diyor ki:

  iyi gunler, gecen ay bankadan 25.000 tl kredi cektim, garanti kapsaminda banka bana sigorta yaptirdi ( odeyemedigim taktirde sigorta devreye girmesi icin) sorum su , 1 ay sonra hepsini kapatmak istiyorum krediyi, acaba sigortaya odenen 750 tl civari parami geri alabiliyormuyum.

  saygilar

  1. admin diyor ki:

   Sigortanızın kalan tutarı iade edilir. Talepte bulunmanız gerekli.

 43. başkentli diyor ki:

  Değerli okurumuz, yazınızı küçük harflerle yazarak tekrar gönderiniz.

  Admin

 44. başkentli006 diyor ki:

  ben 1 ay önce kredi çekmiştim 9 bin lira ama şimdi tekrar 9 bin daha çekmek istiyorum aynı bankadan daha 1 ay geçti bu mümkünmüdür.

  1. admin diyor ki:

   Mümkündür. Ama son karar bankanındır. Bankanıza başvurmanızda fayda var.

 45. ismail diyor ki:

  merabalar ben bugün hcbc bankasından % 1.27 faiz oranıyla 36 ay vade ile 20500 lira ihtiyaç kredisi çektim ancak sonradan öğrendimki şeker bank 0,99 oranla veriyor taksit tutarım ortalama aylık 30 lira düşüyor masrafları filan çıktığımda şimdi ben aynı hafta içerisinde şekerbanka yapılandırma için başvurabilirmiyim yoksa diğer bankaya belirli sayıda taksit ödeme zorunluluğum varmı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürle iyi çalışmalar

  1. admin diyor ki:

   Yapılandırma adı altında değil diğer banka kredisi kapatma adı altında başvuru yapabilirsiniz.

 46. orhan diyor ki:

  Bankadan 12000 tl kedi aldım 48 ay simdi 13. Taksidi ödüyorum aylık ödemeler şuan ağır geliyor yapılandırma nasıl oluyor aylık taksit tutarını dusururmu

  1. admin diyor ki:

   Bankalara başvurup süre uzatılmasını talep edebilirsiniz.

 47. mustafa diyor ki:

  merhaba ben 08.2012 tarihinde bireysel kredi kullandım 15000 tl. 36 ay vadeyle. Kredi faizleri daha düşer mi ? acaba beklememde fayda varmıdır.Yoksa vakit geçirmeden yapılandırma yapmalıyım.Bu arada kredi faızımde 1.32 kar edebılırmıyım cevaplarsanız sevinirim.

  1. admin diyor ki:

   Faiz oranınız yüksek. Kar etme ihtimaliniz var. Bankanızdan ya da diğer bankalardan bilgi alabilirsiniz.

 48. burak diyor ki:

  merhaba benim akbankta şuan için 10.000 tl lik bir kredim var ama 2 ay ödemelerimde geçikme oldu ve şuan aynı bankadan 30.000 tl kredi kullanmak istiyorum 10.000 tl kredimi kapamak koşuluyla aylık gelirim şuan 1.500 tl bu durumda benim ne yapmak gerekir bilgi verirsniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Bankaya başvurmanız gerekmektedir.

 49. mustafa diyor ki:

  Hocam merhaba bi sorum olacaktı.Kredi kartı ödememi geçen ay ödemedım.Bunun yanında kredi ödemem var.Her ay otomatik olarak maaşım yatınca ertesi gün ödeniyor.Ekstre borcumun askarısını odemedım ve ikinci ekstrem bugün geldi.Bu gün bi mesaj aldım bankadan ve kredi kartınız kullanıma kapatılmıştır diye.Şimdi sorum şöyle;Bu olay ( yapılandırma yapmamı ) engeller mi ? cevaplarsanız sevinirim.

 50. deniz diyor ki:

  merhaba ben finansbank tan 36 ay vadeli 20.000 tl kredi çektim şu an 16. taksitimi ödedim aylık 767,79 tl ödüyorum.faiz oranım 1,268.geri ödeyeceğim miktar 14.588 tl borcum kaldı.borcumu tamamen kapatmak istiyorum.ne kadara kapatabilirim.teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Bu bilgiyi ancak bankanızdan edinebilirsiniz.

 51. muhammet diyor ki:

  merhaba öncelikle iyi günler benim babam 40 bin tl kredi 120 aylık ödeme şartıyla biz 101 ayı kaldı geriye ödenecek bu yapılandırmaya girermi acaba not çekilen kredi konut kredisidir

  1. admin diyor ki:

   Konut kredilerinde yapılandırma değil refinansman söz konusudur. Bankanıza başvurmanız önerilir.

 52. Sinan diyor ki:

  merhabalr ben 2013 senesi içerisinde 12000 kredi çektim eski borcumuda kapatmak şartıyla 5000 lira bi önceki kredimden kalmıştı şimdi yeni çektiğim krediden 3 taksit ödedim yalnız kamu çalışanıyım sözleşmelerimiz 3 olarak belirlendi ben 5 yıllık olarak çekmiştim kredimi şimdi bu kredimi 3 yıla indirmek istiyorum sizce yapılabilir mi ve bana ne gibi faydası olacaktır birde merak ettiğim konu yapılandırma yaptığınızda arada kalan farkı size ödeme yapabiliyorlarmış bu doğru mudur şimdiden teşşekür ederim …

  1. admin diyor ki:

   Bankanıza başvurmanız önerilir.

 53. sinan e diyor ki:

  Wolsvogenin kendi finansindan krediyle arac aldim.ilk 2 taksidi odeyemedim o sira baska bir senetden arac yakalanp baglandi aldigim kredide kapanmis avukatlar paranin toplamini istyorlar.bemse gerekli taksitleri odeyip tekrar yapilandirmak istiyorum arti diger yakalamayi cozdurdum budurumda tekrar yapilandirma yapilirmi

  1. admin diyor ki:

   Avukata intikal etmiş bir dosya ile ilgili en iyi bilgi alabileceğiniz yer bir avukattır.

 54. mustafa diyor ki:

  merhaba ben 36 ay vadeli 15000 tl kredımı 15 ay ödedikten sonra geçtiğimiz günlerde yapılandırdım.tekrar yapılandırma ne zaman yapabilirim acaba. yada bi yerden borç para alıp hepsını kapatsam kâr etme şansım varmı? teşekkürler

 55. Ömür diyor ki:

  Merhaba benim arsam var ve ben kredi cekmek istiyorum arsayı söyledigim halde baya zorluk cıkartıyorlar ipotek gösterim dıyorum daire karşılıgı olması gerekiyo diyorlar nasıl yapabilirim yardımcı olmanızı isterim kkredi cekmem gerekiyor iyi calışmalar

  1. admin diyor ki:

   Taşınmazın ekspertiz değerine göre kredi kullanabilirsiniz. Çeşitli bankalara başvurmanızda fayda var.

 56. cenk diyor ki:

  merhaba iyi geceler vakıfbanktan 40bin çektim 956 ödüyorum 60 ay vade ziraattan 20 bin çektim 470 ödüyorum 60 ay vade vakıfbanka 4 taksit ödedim ziraata 3 taksit ödedim yapılandırma olayı bana uyarmı tek bir bankayla çalışsam olurmu mesala vakıfbankla…

  1. admin diyor ki:

   Faiz ödemelerinde yukarı yönlü kıpırdanma söz konusu bankalar ile irtibata geçerek görüş almanızda fayda var.

 57. cenk diyor ki:

  merhaba iyi geceler vakıfbanka gittim sordum kredimi yapılandırmadılar ne yapmam lazım suç duyurusunda bulunsam olurmu…ödeyemiyorum zorlanıyorum dedim yapmadılar yapılandırma olayını bana yardımcı olursanız çok sevinirim …tşkler şimdiden..

 58. sami aytaç diyor ki:

  ben finansbanktan kredi kartımdan sözüme karşı para çektim bunuda ödeyemiyrum fazla olduğu için yapılandıra bilirmiyim yardımlarınız için teşekkür ederim

  1. admin diyor ki:

   Bankanıza başvurmanız önerilir.

 59. serkan çakıcı diyor ki:

  ben deniz banktan ihtiyac kredisi aldım 8000 bin geri ödemesi 10600 sadece bir taksit ödedim şimdi yapılandırırsam geçikme zammı konusunda banka yardımcı olur mu yada nası bir yol izlemeliyim

  1. admin diyor ki:

   Bankanızla görüşmeniz en doğru karar olacaktır. Diğer bankalardan da kredi yapılandırması hakkınya yardım almanız önerilir.

 60. Emre diyor ki:

  merhaba. benim avukatta faizli 49500 lira kredim var. bu ücreti peşin ödediğimde minimum kaça düşer?

  1. admin diyor ki:

   Avukattan daha net bilgi alabilirsiniz.

 61. Beyza diyor ki:

  Merhabalar bı konut kredim var 85.000bini 149.000 olarak geri oduyorum 10senelik suanda 125.000 civarı bir ödemem kaldı acaba yapılandırma yapıp kredinin hepsini kaca kapatabilim yardımcı olursanız sevinirim.teskkurler

  1. admin diyor ki:

   Faiz oranlarının yüksek olduğu şu aşamada yapılandırma önerilmemektedir.

 62. mehmet diyor ki:

  merhabalar benim 3 bankada ayrı ayrı kredim var işlerim ters gittiği için 2 ay geriden ödüyorum ve şimdi ödemede sıkıntı çekiyorum bunun bir çaresi yokmudru 3 ay ı gececek die korkuyorum bunu tekrar yapılandırma gibi bişi yapıp ödemeleri düzenli bi hale getirmek mümkünmüdr saygılar….

  1. admin diyor ki:

   Bankanız ile görüşerek yeni bir ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Son karar bankanıza aittir.

 63. celal diyor ki:

  Ben Emekliyim maaşımı PTT den alıyorum PTT ile anlaşmalı Bankalardan Belirli aralıklarla 2013 yılında Aktif Bank,İMG Bank ve Vakıf Baktan 60 ar ay vadeli Maaşıma endeksli toplamda 60 000 TL para çektim ve bunlar maaşımdan kesiliyor.

  Bunları tek bir bankada toplamak istiyorum. Önerileriniz..

  1. admin diyor ki:

   Kredilere 36 ay sınırı getirilmiştir. Kredi kullanmış olduğunuz bankalardan birinden yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

 64. FATİH diyor ki:

  bireysel ihtiyaç kredimi düşen faiz oranı ile yapılandırmak istedim.taksitin maaşıma oranını bahane ederek onaylamadılar.halbuki ödediğim taksit yapılandırma sonrası ödeyeceğim taksitten daha yüksek.şu an ödeme güçlüğü nedeniyle taksitleri 1 ay gecikmeli ödüyorum.banka herhangi bir takibe sokabilir mi ? sonuçta geç ödeme faizini de alıyor.

  1. admin diyor ki:

   Yasal takip süresi 90 gündür.

 65. berkant diyor ki:

  2011 de 45.000 TL 8 yıllığına çektik. ayda 700 TL ödüyoruz. şimdi yapılandırmak istiyoruz. borcun bitmesine 5 yıl var. ayda 1.138 TL ödemeyi düşünüyoruz. karlı çıkabilir miyiz. 8 yılı kaç yıla çekebiliriz.

  1. admin diyor ki:

   Faiz oranları şu aşamada çok yüksek. Yine de bankanızdan bilgi alınız.

 66. tamer diyor ki:

  slm kredi taksidimi 6 ay ödemedim banka bana ne işlem uygular kredinin tamamını istermi cevab yazarsanız cok sevinirim

  1. admin diyor ki:

   ödeme yapmadığınız 3 aydan sonra yasal takibe uğrarsınız. Dosya Avukata intikal etmiştir. Paranın tamamını isteyebilir.

 67. AKIN diyor ki:

  Selamlar öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler.9 ay önce 1 yıllığına 5000 tl kredi çektim ve gününde ödemelerimi yaptım.Kredimin bitimine 3 ay var ve 15000 tl ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum 3 aylık kredi borcumuda burdan düşülmesini düşünüyorum .Böyle bir şey yapmak mümkünmüdür.İyi günler dilerim

  1. admin diyor ki:

   Bir çok bankada mümkündür.

 68. fatih diyor ki:

  merhaba,
  Vakıfbank’ tan 1,59 faiz oranlı 16.000 tl ihtiyaç kredisi çektim. 20. taksitini ödedim. Yapılandırma yapsam faydası olur mu?

 69. nesrin diyor ki:

  benım yapı kredıden cektıgım 10 000 tl kredım var ve ben odemede sıkıntı yasıyorum bu yuzdende kredımı yapılandırmak ıstedıgımde ne kadar faiz odedır elıme bellı bır mebla para kalırmı tskler

 70. Nurr diyor ki:

  Merhaba, yapı kredi bankasına 40.000 taksitlendirilmiş kredi kartı borcum vardı. Bu borcun 10.000 kadarını ödedim. Bu ayda 10.000 peşin yatıracağım. geri kalan 20.000 lirayı yapılandırabilir miyim. Yapılandırmak istememin sebebi taksit tutarlarının çok yüksek olmaması (2500 civarı). yapılandırmayı 36 ay yapabilir miyim. Şimdiden çok teşekkürler

 71. hasan diyor ki:

  merhabalar;
  Akbanktan 35 ay vardede 15.000 kredi çektim aylık taksitlerim 558 tl.
  3-4 ay sonra elime 10.000 gibi bir para geçecek sizce ara ödeme yapıp kredi taksitlerimi düşürmelimiyim. zaten ödemelerde sıkıntı çekiyorum aylık taksitlerim ne olur ne kadar faiz ödemiş olurum çünkü kredi masrafı felan 35 ayda 4700 gibi bir rakam ödemek zorunda kalıyorum.
  bu şekilde daha düşük öderim sanıyorum.

 72. ecem diyor ki:

  merhaba,
  Ben akbanktan 6 ay önce 25000 tl 60 ay vadeli kredi çektim. Ödemelerimi düzenli (erken) ödüyorum. Fakat şu anda kredimi 60 aydan 36 aya düşürmek istiyorum. Bir nevi yapılandırmak istiyorum. Yeni yasayla birlikte acaba maaş tutarım sorun olur mu? Sonuçta 36 aya düştüğünde ödemem artacak. Bilgilendirirseniz sevinirim..

 73. murat yalcin diyor ki:

  Annem postaneden kredi cekti 15000 tl buna faizi ile 24000 milyar oduyoruz yapilandirma yapabiliyormuyuz

 74. veli diyor ki:

  Ben yeni ihtiyaç kredisi cktim.bankaci ynlis vade girmiş 36 ay 250 tl bu hesapla 8900 e variyor.Acabe ben her ay 400 odesem bana ne kadar faydasi olur.kredi faizi 1.15 ti

 75. yunus diyor ki:

  merhaba 2014 ocak ayında maas müşterisi oldugum bankadan 15,500 ihtiyac kredisi cektim 7 aydır düzenli olarak 560 tl aylık taksit ödüyorum yapılandırma yapsam faydası olur mu ödemelerim biraz daha düsebilir mi

 76. zulkuf diyor ki:

  Ben bankadan 20 bin ihtiyaç kredisi çektim düşük model bir araba alacaktım fakat araba söylendiği gibi temiz çıkmadı daha ilk taksidini bile odemedim şu anda 16 bin nakit olarak geri yatırmak istiyorum sizce mantıklı bir is yapmış olurmuyum 20 bine 4 bin faiz 30 ay geri ödemeli

  1. Nesip diyor ki:

   Ben vakıfbanktan 60 ay vadeli 51.250 Tl konut kredisi kullandım şu ana kadar 9 taksit ödedim aylık 1160 TL olarak ödüyorum kredi kullandığımda faizler 1.07 idi şu anda yeniden yapılandırma yaparsam karım olurmu ?

 77. buse toprak diyor ki:

  ihtiyaç kredisi 2. kez yapılandırılır mı (ödemeler düzenli)

  1. Ismail saygili diyor ki:

   Merhaba ben is bankasindan 36 ay vade ile 9 ay once 50 milyar tuketici kredisi cektim 62 milyar olarak ayda 1935 tl oduyorum. Bazi durumlardan dolayi 4 ay once 5 bin tl daha cekip 36 aya boldurdum onunla beraber ayda 1935 tl olarak oduyorum. Kredimi yapilandirmak istiyorum acaba yapilandirdikdan sonra ayda 400 tl ye kadar dusurebilirmiyim yardimci olursaniz cok sevinirim iyi gunler..

   1. admin diyor ki:

    36 ay vadeden uzun vade olmadığı için maalesef düşmez

 78. huseyin diyor ki:

  Merhabalar ben finansbanktan 8000 tl kredi kullandim vade 18 ay suan 7 taksit odedim ama son 2 taksitim 1ay gecikmeli odedim su an bu kredimin vadesini 36 aya uzatmak istiyorum odemelerde zorluk cektigim icin bunu yaparlarmi cok acil yardim teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Ödeme güçlüğü var ise yapabilirler şubenize başvurunuz.

 79. Roy Marvis diyor ki:

  Biz 3% düşük faiz oranı ile finansal yardıma ihtiyacı olan insanlara kredi / mali yardım sunuyoruz. E-posta yoluyla bir kredi temas bizi almak için: ******@hotmail.com

  1. admin diyor ki:

   Reklam nedeni ile e-posta adresiniz mesajınızdan silinmiştir. Lütfen yorumunuzu güncelleyip tekrar gönderiniz.

 80. mrbobwod diyor ki:

  Eğer İş veya Kişisel Kredi ihtiyacınız var mı?
  Firmamız Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da olduğunu
  Biz yıllık% 3 faiz oranıyla herhangi bir birey ve şirket kredi veriyoruz.
  Daha fazla bilgi için, E-posta İletişim: ******@hotmail.com

  1. admin diyor ki:

   Reklam nedeni ile e-posta adresiniz mesajınızdan silinmiştir. Lütfen yorumunuzu güncelleyip tekrar gönderiniz.

 81. MAVIS CALOS diyor ki:

  BANK SANTANDER
  Comunidad de Madrid, Calle de
  Alcala, 11, Codigo Postal 28001 from Brazil.
  Email:**********************@outlook.com.
  Eğer kişisel iş için bir kredi ihtiyacınız var mı?.
  Você precisa de um empréstimo para o seu negócio particular?.

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(******************@outlook.com)now for your loan transfer immediately.

  We give out all deference types of loan.

  (1) Business loan.
  (2) personal loan.
  (3) debt loan.
  (4) Any project loan.
  (5) Construction loan.
  (6) Do you need a loan to build house.

  If you need urgent loan, contact this email: ****************@outlook.com
  don’t delay to apply for any amount, we are ready to transfer your loan without any delay.

  Loan Office.

  1. admin diyor ki:

   Reklam nedeni ile e-posta adresiniz mesajınızdan silinmiştir. Lütfen yorumunuzu güncelleyip tekrar gönderiniz.

 82. Peter Jade diyor ki:

  Eğer İş veya Kişisel Kredi ihtiyacınız var mı?
  Biz yıllık% 3 faiz oranıyla herhangi bir birey ve şirketlere 100,000,000 1000 kredi verir. Daha fazla bilgi için, E-posta İletişim: ***********@gmail.com

  1. admin diyor ki:

   Reklam nedeni ile mail adresiniz silinmiştir. Lütfen yorumunuzu güncelleyip tekrar gönderiniz.

 83. robert diyor ki:

  30 dakika içinde% 2 oranında hızlı ve acil durum kredileri bugün olsun. Detaylı bilgi için e-posta (*****************@outlook.com) aracılığıyla bize ulaşın.

  1. admin diyor ki:

   Reklam nedeni ile mail adresiniz silinmiştir. Lütfen yorumunuzu güncelleyip tekrar gönderiniz.

 84. ismail diyor ki:

  Ben kredimi ödeyemiyorum 2.aya girecek ödemeleri 2 ay geriden tek taksit ödesem sıkıntı olurmu örneğin ocak şubat ödemedim nartta tek taksit yatırdım

  1. admin diyor ki:

   2 ay geriden öderseniz takip durumu yaşamazsınız ama kredi notunuz oldukça düşer

 85. Murat abdul diyor ki:

  Eğer İş veya Kişisel Kredisini ihtiyacınız var mı?
  Biz yıllık% 3 faiz oranıyla herhangi bir birey ve şirketlere tl100,000,000 için TL1000 gelen kredi veriyoruz. Daha fazla bilgi için, E-posta adresi:

  1. admin diyor ki:

   reklam bulunan içerik. lütfen yorumunuzu güncelleyin.

 86. Songül diyor ki:

  Merhabe toplamda 2 bankada kredim var bankanın birinde 2 aylık taksidim kaldı ve duzenli odedim 2 aylık taksidi verip kapatsam yeni kredi cekebilir miyim kredi notum 1160 simdiden tesekkurler

  1. admin diyor ki:

   son karar bankalarındır.

Yorum Yaz