Üyelik Aidatı Olmayan Kredi Kartları, Masrafsız Kredi Kartı Seçenekleri

images

Günümüzde kredi kartı kullanıcılarının en büyük sorunu bankalar tarafından alınan üyelik aidatı ve kredi kartı ücretidir. Kimi bankalar üyelik aidatlarını iade etmekte iken kimi bankalar aidat almaya devam etmektedir. Bunun sonucunda çoğu kişi kart aidatlarını tekrar alabilmek için yasal yollara başvurmakta hatta kredi kartlarını iptal ettirmektedir. Fakat bazı bankalar müşterilerinden kredi kartı üyelik aidatı ve kart ücreti talep etmemektedirler

 

Peki ama bu kredi kartı / kartları hangileridir?

 

1)      Fix card

Finansbank fix card’ta üyelik aidatı ve kredi ücreti bulunmamaktadır. Fakat fix card üyelik aidatı dışında kalan tüm hizmetlerden ücret talep etmektedir. Kredi kartını şube içinden ödeme, kağıt ekstre alma, otomatik ödeme talimatı gibi hizmetlerden ücret talep edilir. Fakat ben kredi kartı borcumu internetten ya da atm den öderim, otomatik ödeme talimatı vermem alışverişyapar ödeme yaparım diyorsanız sizin için biçilmiş kaftandır. Fix card

 

2)      Asya card Bank Asya

Asya kart ile yurt içi yurt dışı tüm harcamalarınızı yapabilir Asya card logolu tüm işyerlerinde taksit alışveriş yapabilirsiniz. Bank Asya, AsyaCard Gold, AsyaCard Klasik asıl ve ek kartlarından ücret talep etmemektedir. Fakat kayıp, çalıntı ve kart yenilemeler de 10-TL, kağıt ekstre 1,5-TL, PTT ödeme ve pos ödeme noktalarından yapılan ödemelerden 2,5-TL, Turkcell, Avea, Vodafone harici faturalardan otomatik ödeme ve bankasya kanallarından yapılan ödemelerde en az 0.50-TL olmak üzere %1.3 ücret tahsil edilir.

 

3)      Flexi Card- Garanti Bankası

Flaxi card paket ücreti 6.99-TL -150-TL arasında değişen kullanıcılarının belirlediği paket ücreti vardır. Paket değişiklikleri 30-TL ücrete tabidir.Ek kart paket ücreti asıl kartın yarısıdır. Kartınızın  ya da ek kartınızın herhangi bir nedenle 3 defa yenilenmesi durumunda 7.5-TL ücret tahsil edilir. Faiz oranı banka ile müşteri arasında belirlenir. Aylık 1.99-TL kağıt ekstre ücreti 3 ay işlem yapılmaması durumunda 7.99-TL işlemsizlik devam etmesi durumunda aylık 2.99-TL işlemsizlik ücreti alınır. Gecikme bildirim ücreti ise 3-TLdir.

 

4)      Free Card –Akbank

Akbank’tan axess özellikli ve üyelik aidatı olmayan kredi kartı free card. 10-TL kart basım ve gönderim ücreti alınmaktadır. Kayıp çalıntı için 6-TL, üye iş yeri ve PTT’den ödeme ücreti 3,5-TL, urkcell, Avea, Vodafone ve Superonline faturaları için herhangi bir ücret yansıtılmamakta olup diğer ödemeler için 0.5-TL, hesap ekstresi (kağıt ekstre) 1.9-TL, ve 4-TL gecikme bildirim ücreti alınır.

 

5)      Paraf Kart – Halkbank

Halkbankası’nın yeni ürünü paraf kart, Paraf Klasik, Paraf Gold ve Paraf Platinum  kartlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Sıralamış olduğumuz kartlar arasında en avantajlı kart paraf kart gibi gözükmektedir. Siz değerli okurlarımız e-posta ekstre alma otomatik ödeme yerine dışarıdan fatura ödeme ve internet bankacılığından EFT ile ödeme yapma gibi birkaç küçük ayrıntı ile kart ücreti ve herhangi bir masraf ödemeden kredi kartı kullanabilirler.

 

 

Kurşunkalem    :)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ccc diyor ki:

    Değerli okurumuz yorumunuz onaylanmamıştır. Yorumunuzu güncelleyerek tekrar gönderebilirsiniz.

Yorum Yaz